Tibilov Yukarı Karabağ Cumhuriyeti heyeti ile görüştü

Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Leonid Tibilov, Güney Osetya parlamentosunun 25. yıldönümü kutlamalarına sebebiyle ülkeye gelen Yukarı Karabağ heyeti ile görüştü.

Yukarı Karabağ heyetinde “Rodina” grubu başkanı Artur Tovmasyan ve Yukarı Karabağ Dışişleri Bakanlığı genel sekreteri Semen Afiyan bulunuyordu.

Görüşmeye, Güney Osetya parlamentosu milletvekilleri de katıldı. Tibilov misafirlerini selamladı ve Yukarı Karabağ’da yaşanan çatışmalar sonucu ölen ve yaralananların ailelerine başsağlığı diledi. Tibilov, yakın bir zamanda Yukarı Karabağ’daki durumun düzene gireceği konusunda ümitli olduğunu ifade etti.

Semen Afiyan da Tibilov’a desteklerinden ötürü teşekkür etti. Afiyan, “Osetya’daki dostlarımızın artıyor olmasından ötürü gurur duyuyorum. Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı’nın yaşananlara kayıtsız kalmaması bizi duygulandırdı” dedi.

Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, Güney Osetya Devlet Başkanı Leonid Tibilov Semen Afiyan ve Artur Tovmasyan’ı “Güney Osetya Cumhuriyeti 25. Anma Töreni” madalyası ile ödüllendirdi.