İnguşetya başkanı Moskova’da gençlerle görüştü

İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov 17 Mayıs’ta, Moskova’da gençlerle bir araya geldi.

Moskova’daki bu görüşme herkese açık ve konusuz bir toplantı şeklinde gerçekleşti.

Görüşmeye, Moskova’da yaşayan İnguşetyalı ve Kafkasyalı yüzden fazla genç katıldı.

Görüşmenin başında katılımcılar, İnguşetya Temsilcisi yardımcısı Magamed Kotiyev’in sunduğu gençlik politikalarının gelişimi, gençlerin yarışmalardaki başarıları ve eğitim seminerlerine katılımlardan söz eden raporu dinlediler.

Yevkurov, görüşmede, aralarında kişisel soruların da olduğu onlarca soruya ayrıntılı cevaplar verdi

Moskova’daki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler karşılaştıkları problemleri anlattı ve Yevkurov’dan bu sorunların çözümü konusunda tavsiye ve destek istediler. Ayrıca çeşitli yarışmalar ve etkinlikler yapılmasıyla ilgili de bir çok öneri sunuldu.

Moskova’da tıp uzmanlığı alanında, önemli üniversitelerde eğitim gören İnguşetyalı gençler eğitimlerinin ardından İnguşetya’da sağlık alanındaki iş imkanları hakkında konuştu.

Üç saatten fazla süren görüşmede her bir konuşmacıyı dikkatle dinleyen Yevkurov, dile getirilen tüm önerileri inceleyeceğine söz verdi. İnguşetya Başkanı Yevkurov gençlere, sürekli kendilerini geliştirmek için çalışmalarını, sosyal açıdan aktif olmalarını, İnguşetya’nın imajını düşünmelerini ve gelenek ve göreneklerinden ayrılmamalarını tavsiye etti.

Ingushetia haber ajansının verdiği bilgilere göre, Yevkurov, görüşmenin sonunda, “İnsanın köklerini unutmaması ve bulunduğu her yerde faydalı olmaya çabalaması önemlidir” dedi.