Leonid Tibilov Rusyalı işadamları ile görüştü

Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Leonid Tibilov Moskova’da Rus işadamları ile görüştü.

Güney Osetya Devlet Başkanı Basın Sözcüsü Gana Yanovskaya’nın yaptığı açıklamaya göre, görüşmede Rusyalı işadamları Güney Osetya’ya uygun yatırımlar için hazır olduklarını ifade etti.

Tibilov ve işadamları arasındaki görüşme, Shinval’de, Tibilov ve “Belaya Daça” isimli büyük Rus tarım firmasının başkanı Viktor Semenov ile sağlanan anlaşmanın devamı olarak düzenlendi. Shinval’de gerçekleşen görüşmenin gündem maddesi, Belaya Daça’nın Güney Osetya’da salatalık yetiştirmesi ile ilgili projeye yatırım olasılığı idi. Moskova’da gerçekleşen görüşmede bazı işadamlarından Güney Osetya ile ilgili yeni öneriler geldi ve tarım sektöründe gelişime katkıda bulunmaya hazır olduklarını ifade etti.

Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, Semenov, Moskova’da gerçekleştirilen görüşmeye davet edilen yatırımcılara istek ve kaynaklarını anlatma imkanı sunulmasından ötürü Güney Osetya Devlet Başkanı Tibilov’a teşekkür etti. Toplantıda, Güney Osetya’da meyve bahçelerinin oluşturulması, sera inşası ve üzüm bağları gibi konular üzerinde duruldu. İşadamları Tibilov’un ricası üzerine projeleri ile en kısa süre içinde Güney Osetya’ya gidecekler ve oradaki meslektaşları ile bir araya gelecekler.