Türkiye’de Yaşayan Çeçen Muhacirlerin 15/16 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü İle İlgili 19 Temmuz 2016 Tarihli Basın Açıklaması

Türkiye’de Yaşayan Çeçen Muhacirlerin 15/16 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü İle İlgili 19 Temmuz 2016 Tarihli Basın Açıklaması

Bismillahirahmanirrahim

Biz, Türkiye’de ikamet eden Çeçen muhacirler, ABD’nin desteklediği ve kucakladığı vatan haini sözde din adamı Fettulah Gülen’in yanlış ideolojisine inanarak 15/16 Temmuz 2016 tarihinde tüm ülkeye bu darbe teşebbüsünü yaşatanları şiddetle kınamaktayız.

Aynı senaryonun daha önce Mısır’da yaşandığını ve ABD, İsrail desteği ile gerçekleşen darbe ile seçilmiş Devlet Başkanı Muhhammad Mursi’yi deviren Sisi’nin başında olduğu askeri cuntanın yönetime el koyduğunu hatırlatmaktayız.

15/16 Temmuz gecesi Türkiye’nin seçilmiş cumhurbaşkanını devirmek için yapılan darbe teşebbüsünde yaşanan kanlı olaylar sonucu yaşamını yitiren Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına sabır ve yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilemekteyiz.

Türkiye’nin seçilmiş lideri Recep Tayip Erdoğan’ı silah zoruyla devirmeye ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan FETO’cu teröristler ilk başta Türk halkının özgür iradesini hesap etmemişlerdir. Bu çirkin saldırıyı planlayan vatan hainlerini halk ağır bedel ödeyerek durdurmuştur.

Biz Çeçenler Rusya İmparatorluğun işgaline sürekli direnen halk olarak özgürlüğün bedelini çok iyi bilmekteyiz. Son 25 yılda özgürlüğümüz için Rusya’nın karşı direnerek iki kanlı savaş yaşamış bir milletiz.

Türkiye’de yaşayan Çeçen muhacirler olarak gelişmeleri kenara çekilip izlemiyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla Türkiye’nin meşru yönetimini ve liderini savunmaktayız. Türk kardeşlerimizle omuz omuza sokaklardayız. Bizim en kötü günlerimizde bize uzatılmış yardım elini unutmuş değiliz.

Bugünlerde dünyadaki Müslümanların Erdoğan liderliğinde güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı vardır. Böyle bir Türkiye’nin dünya Müslümanlarının özgürlüğünün garantörü olacağına inanmaktayız. Bilindiği gibi Türkiye, sözde “demokrat” ABD ve BATI’nın kışkırttığı savaşlar yüzünden dünyanın dört bir yanından evlerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca Müslümana kapılarını açmıştır. BATI’nın sebep olduğu savaşlar Müslüman ülkelerde ekonomik, sosyal ve demografik krizlere neden olmuştur. Suriye, Kafkasya ve diğer bölgelerden muhacirler Türkiye’de sığınacak ev ve yiyecek ekmek bulmuştur.

15/16 Temmuz 2016 tarihinde Türk halkının yanında yer alan biz Çeçenler, Türkiye’nin seçilmiş meşru lideri Recep Tayip Erdoğan’ın ve hükümetinin izlediği gerçek adaleti, güçlü ekonomiyi ve kesintisiz istikrarı hedefleyen duruşunu desteklemekteyiz.

Allah Türkiye’yi ve kahraman halkını korusun.

Allahu Akbar!