Kafkasya’da kurban organizasyonu tamamlandı

Kafkas Vakfı tarafından başlatılan “Kurbanlarımız Kafkasyalı Kardeşlerimize” organizasyonu Kafkasya’nın çeşitli yerlerinde gerçekleşti.

Konuyla ilgili Ajans Kafkas’a konuşan bölgedeki Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Kafkasya ile Türkiye’nin kardeşliğine değinen Ahmet Faruk Doğan, “Kafkasya’ya ilk defa gelmiş olduk. Buralara kardeşliğimizi paylaşmak için geldik. Bu coğrafya aynı zamanda benim atalarımın yaşadıkları topraklar. Sağ olsun Kafkas insanı bizleri çok iyi karşıladı. Türkiye’ye muhabbetleri sonsuz. Türkiye’deki kardeşlerinin onları unutmamaları önemli bir olay. Tabii burada her kurum kurban kesemiyor, bölge halkını tanıyan ve kurban organizasyonu yapan Kafkas Vakfı önemli bir görevi yerine getiriyor.” dedi.

Kafkasya’da kurban organizasyonunun önemine değinen Cemil Kuzucu, “Bayram namazımızı burada kıldık. Kafkasya’da bayram atmosferinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu coğrafyada İslam’a yakınlaşma devam ediyor. Burası Türkiye’ye uzak bir coğrafya değil, herkesin buralara gelip görmesinde fayda var. Ne kadar gelip giden olursa o kadar iyi olur. Kafkas Vakfı olarak yıllardır Kafkasya’da kurban organizasyonu yapıyoruz, bu sene de bunu aksatmadan tamamladık. İhtiyaç sahipleri her coğrafyada olduğu gibi burada da var. Esas amacımız onlara ulaşmak.” ifadelerini kullandı.

Kafkasya-Türkiye ilişkilerinin daha fazla artması gerektiğinin altını çizen Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, kurban organizasyonlarının bu işlevi de yerine getirdiğinin altını çizdiler.

İstanbul Fatih’te faaliyet gösteren Kafkas Vakfı, 1993 yılından beri Kafkasya’da kurban organizasyonu yapmaya devam ediyor.