Kafkasya’da kurban organizasyonu gerçekleşecek

İstanbul’da faaliyet gösteren Kafkas Vakfı her sene olduğu gibi bu sene de Kafkasya için kurban organizasyonu başlattı.

Ajans Kafkas’a bilgi veren vakıf yetkilileri konunun önemine değinen açıklamalarda bulundular.

Kafkas Vakfı Genel Sekreteri Veysel Arıhan, “Vakfımız 1993 yılından beri 27 senedir Kafkasya’da kurban organizasyonu gerçekleştiriyor. Bu sene kampanyamızı gençlerin öncülüğünde başlattık.” dedi.

Kafkasya’daki duruma değinen Kafkas Vakfı Kadın Kollarından Gupse Demirağ, “Kafkasya’da kurban organizasyonuyla ilgili şunun altını çizmek isterim, bölgede ihtiyaç sahibi var mı sorusu bize sık sık geliyor. Bu konuda bağışçıların içi rahat olsun, Kafkasya’da yaşlılar, yetimler, ihtiyaç sahipleri bulunuyor. Biz oradaki mağdurlara ulaşıyor, kurbanları onlara dağıtıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vakfın geçmişteki yardım çalışmalarını anlatan Kafkas Vakfı Kadın Kollarından Hilal Bat, “Kurban kampanyası başladıktan sonra iyi dönüşler almaya başladık. İnsanların Kafkasya’ya olan pozitif bakışı devam ediyor. Ramazan ayında Kafkasyalı muhacirler için başlattığımız kumanya yardımında destek bulmuştuk, kurbanda da aynı ilgilinin süreceğini hatta artacağını umuyoruz.” diye konuştu.

“Kurbanlarımız Kafkasyalı Kardeşlerimize” sloganıyla başlatılan kampanyanın yeni başladığına değinen yetkili isimler, kurban kesimi sırasında denetim ve dağıtım için vakıf yetkililerinin Kafkasya’da bulunacağını belirttiler.

Bağışlar, Kafkas Vakfının Fatih’teki genel merkezine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 531 25 66 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.