Kafkas Vakfı Kafkasya’da kurban organizasyonunu tamamladı

Kafkas Vakfı tarafından başlatılan “Kurbanlarımız Kafkasyalı Kardeşlerimize” organizasyonu Kafkasya’nın çeşitli yerlerinde gerçekleşti.

Konuyla ilgili Ajans Kafkas’a konuşan Kafkas Vakfı Genel Sekreteri Veysel Arıhan, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kafkasya ile Türkiye’nin kardeşliğine değinen Arıhan “Kafkasya’da kurban organizasyonu bu sene pandemi dolayısıyla dünyanın her yerinde olduğu gibi önlemler alınarak ifa edildi. Biz de önlemler gereği bölgeye gidemedik. Aldığımız vakalet kurbanları Kafkasya’nın çeşitli bölgelerinde kestirdik. Sağolsun bölgedeki müftüler her sene olduğu gibi bu sene de yardımcı oldular. Tabi Kafkasya’da her kurum kurban kesemiyor. Bölge halkını tanıyan ve kurban organizasyonu yapan Kafkas Vakfı önemli bir görevi yerine getiriyor ve getirmeye de devam edecek.” dedi.

Kafkasya’da kurban organizasyonunun önemine de değinen Arıhan, “Kafkas Vakfı olarak yıllardır Kafkasya’da kurban organizasyonu yapıyoruz. Bu sene de bunu aksatmadan tamamladık. İhtiyaç sahipleri her coğrafyada olduğu gibi Kafkasya’da da var. Esas amacımız onlara ulaşmak. Destek olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kafkasya-Türkiye ilişkilerinin daha fazla artması gerektiğinin altını çizen Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, kurban organizasyonlarının bu işlevi de yerine getirdiğinin altını çizdiler.

İstanbul Fatih’te faaliyet gösteren Kafkas Vakfı, 1993 yılından bu yana Kafkasya’da kurban organizasyonunu aralıksız yapmaya devam ediyor.