Kadirov’dan küstah davet

Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkanı Ramzan Kadirov, İçkerya hükümeti eski üyelerinin yaşlarının ilerlediğini ve artık bir tehdit oluşturmadıklarını söyledi.

Kadirov, Cuma günü Caharkale’de düzenlediği basın toplantısında, “İçkerya hükümeti eski üyeleri eve dönebilir. Kovuşturmaya maruz kalmayacaklar” dedi.

Kadirov, “Artık eve dönsünler, onları takip etmeyeceğiz, kimse onları takibe almayacak. Barayev’in ailesi bile ülkesine geldi. Eğer eski İçkerya savunma bakanı, general Hambiyev şu anda milletvekili ise daha ne söyleyenbilir? Kanunlar yönünden sorunlar olsa bile yardımcı olacağız. Onlar bir şey temsil etmiyorlar. Mülteci statüsü aldılar ve imkanları kullanıyorlar. Sadece sözle varlar” dedi.

http://ria.ru/ haber ajansının verdiği bilgilere göre, Kadirov, İçkerya’nın eski bakanlarının çoğunlukla ilerlemiş yaşta olduklarını ve tehdit oluşturmadıklarını belirtti. Kadirov, “Bu insanlar artık ilerlemiş yaştalar ve kendi vatanlarında, kendi evlerinde, yakınları arasında yaşamak istiyorlar” dedi.