Hasan Konca: Abhazya’da 100 müslüman çocuğu sünnet ettireceğiz

Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca, Kocaeli olarak 100 çocuğun Abhazya’da sünnet ettirilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Kocaeli’de Abhazlar, anavatanlarıyla bağlarını sürdürmeye devam ediyor. Göç ettikleri topraklar ile bağlarını koparmayan Abhazlar, burada çeşitli yardım faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son olarak Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca, Abhazya’daki Müslüman çocukların sünnetleri ile ilgili bir çalışma başlatıldığını açıkladı. Konca, Abhazya’da büyük bir organizasyon ile 100 çocuğun sünnet ettireceklerini ve çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Önümüzdeki günlerde Abhazya’da büyük bir organizasyon ile 100 çocuğumuzun sünnetlerini gerçekleştireceğiz. Biz bunları yaparken önümüze yapılacakları da koyuyoruz. Abhazya’da birçok toplum yararına projeler geliştiriyoruz. Biz bu gücü Kocaeli’de yaşayan Abhazlar, bize destek verenler ve Abhazya’da yaşayan soydaşlarımızdan alıyoruz.” dedi.

Kaynak: KH


Yorumlar
  1. Ahmet Ajiba

    Kendi sülale adını dahi yanlış bilen, Abhaz kültürü hakkında fikri olmayan birisi olarak belirtmek gerekir ki Abhazya’da din kavramı önemli değildir ve Abhazya’da müslüman olan çocukların aileleri zaten bunu yaptırıyor. Köy ağaları gibi böylesi gereksiz bir hareket ile mi akıllarını Abhazlık geliyor?