Hacimba Abhazya Müslümanları Din İdaresi temsilcileri ile görüştü

Görüşmede Abhazya Müslüman toplumunun güncel meseleleri, ülkenin sosyo-ekonomik ve sosyo-politik gelişim yönleri, genç neslin ahlaki ve manevi eğitimi konusunda görevler ele alındı.

Abhazya Devlet Başkanı Hacimba görüşmeye katılanların Abhazya’da cami inşaatı talebine ilgiyle yaklaştı. Hacimba, Sohum belediyesine cami inşaatı için yer bulunması konusunda incelemeleri için talimat verdiğini belirtti.

Görüşmeye katılanlar, referandum yapılmasıyla ilgili bazı siyasi güçlerin girişimlerini de gündeme getirdi. Abhazya Müslümanları Din İdaresi Başkanı Salih Kvaratsheliya, “Bizler, referandum yapılması için bulunan inisiyatifin toplumun dağılmasına yönelik olduğunu ve sadece toplumun enerji ve kaynaklarını boşa harcayacağını düşünüyoruz” dedi.

Din İdaresi temsilcileri Devlet Başkanı Hacimba’ya bir çok konunun çözümü konusundaki desteğinden ötürü teşekkür etti ve Abhazya Müslüman toplumunun ülkenin refahı için istikrarın korunması ve yapıcı çalışmalardan yana olduklarını belirtti.

Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, görüşmeye Abhazya Güvenlik Konseyi Sekreteri Muhammed Kilba ve Abhazya Devlet Başkanı Danışmanı Aslan Adzınba da katıldı.