Temrezov: “Teröre karşı önlemleri arttırmalıyız”

17 Kasım’da Karaçay-Çerkes Antiterör Komisyonu ve Operasyon Karargahı olağanüstü toplantısında ülke Başkanı Raşid Temrezov, bölgenin teröre karşı savunmasını sağlamlaştırmak amacıyla ek önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Toplantının açılışını yapan Karaçay-Çerkes Başkanı Temrezov, bu gerekliliğin son zamanlarda artan ve bir kaç devlette eylemler gerçekleştiren uluslararası terörist faaliyetler sebebiyle olduğunu belirtti.

Temrezov, “Milli anti terör komitesinin talimatıyla bugün, uluslararası terör örgütü temsilcilerince bazı ülkelerde gerçekleştirilen ve yüzlerce suçsuz insanın ölümüyle sonuçlanan eylemlere bağlı olarak bir toplantı yapıyoruz” dedi.

Toplantıya katılanlar yaşanan son uçak kazasında hayatını kaybeden 224 Rus yolcunun anılması için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Temrezov, “Tüm bu terör eylemleri, dünyaya bir meydan okuma ve suçsuz insanların cinayetidir. Dünya liderlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaklaşımını kabul etmeleri ve uluslararası terörizmle mücadele konusunda Rusya’yı desteklemek gerektiğinin göstergesidirr” dedi.

Karaçay-Çerkes haber ajansının verdiği bilgilere göre, Temrezov ayrıca, “Kış kayak sezonu başlayıncaya kadar turistlerin güvenliği konusunda var olan yetersizliklerin giderilmesi gerekiyor. Var olan problemlerin çözümü için toplumun aktif olarak dahil edilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.