Krasnaya Polyana ”Kutlama Programı” 21 Mayıs’a Alındı!

Soçi’de Çerkes soykırımı yeri olan Krasnaya Polyana (Kızıl Çayır) köyü, daha önceki yıllarda 27-28 Eylül tarihlerinde yapılan kutlama programlarını 2016 senesinden itibaren 21 Mayıs tarihinde yapma kararı aldı.
Soçi’de Çerkes soykırımı yeri olan Krasnaya Polyana (Kızıl Çayır) köyü, daha önceki yıllarda 27-28 Eylül tarihlerinde yapılan kutlama programlarını 2016 senesinden itibaren 21 Mayıs tarihinde yapma kararı aldı. Tarih değişikliği köy halkına aşağıda ki duyuru ile bildirildi.

Sevgili Krasnaya Polyana sakinleri ve misafirleri. 2016 yılında Krasnaya Polyana gününün tarihinin 21 Mayıs olarak değiştirildiğini sizlere şimdiden bildirmek istiyoruz.

Kutlama programında, seramoni dışında geleneksel tarım fuarı, halk gezintisi ve çeşitli tanınmış sanatçıların konserleri (bu yıl ki konserler, kültür evi yerine stadyumda olacaktır.) de olacaktır.

Kutlamalar geçen yıl olduğu gibi, isteyen herkesin katılabileceği halk koşusuyla başlayacak. Bu koşu için 4  farklı yaş kategorisi belirlenecektir. Koşu için kayıt yaptırmak isteyenler şimdiden Krasnaya Polyana administrasyonuna yada aşağıdaki numaralardan kayıtlarını yaptırabilirler.

8 (862) 243-76-83 Çalışma günleri içinde saat  09-00 – 18-00

Kaynak: cherkessia.net