Karaçay-Çerkes’de çocuk bayramı

Karaçay-Çerkes’de Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki çocuklar için eğlence düzenlendi.

Karaçay-Çerkes’de bulunan “İyi Dağlı” vakfı çalışanları, “İyilik Örgütü” aktivistleriyle birlikte, zor bir yaşamları olan Karaçay-Çerkes çocuk esirgeme kurumundaki çocuklar için bir eğlence programı organize etti.

Program çerçevesinde, 15 aktivist “Umut” rehabilitasyon merkezinde yaşayan 9-15 yaş arasındaki 25 çocukla birlikte, bir günlük doğa gezisi düzenledi. Gezide çocuklara merkezin eğitmenleri ile sağlık personeli de eşlik etti.

“İyi Dağlı” vakfı üyesi Armida Canibekova, Karaçay-Çerkes haber ajansına yaptığı açıklamada, “Onlar için gerçek bir bayram atmosferi oluşturduğumuzu düşünüyorum. Bizler büyük bir aile gibi birlikte yemek yedik, güldük, oynadık. Çocuklarla birlikte yetişkinler de hoş vakit geçirdi” dedi.

Programda spor aktiviteleri ve zeka oyunları yer aldı. Çocuklar için geleneksel Kafkasya mutfağından yemekler hazırlandı.

Canibekova, bu etkinliğin öncelikli amacının aktivistler ve çocuklar arasında sıcak bir ilişki oluşturmak olduğunu ve yapılan etkinliğin, çocukların karakterlerini geliştirmek konusunda yardımcı olduğunu belirtti.

Canibekova, “Çocuklar bizden ayrılmak istemedi, dönüş vakti geldiğinde otobüsten çıkıp bizlere tekrar sarıldılar. Otobüsten hep birlikte el salladılar. Aktivistlerimiz çocuklara bağlandıklarını ve rehabilitasyon merkezinde de onları ziyaret edeceklerini belirtti. Daha büyük olanlarıyla irtibat bilgilerimizi paylaştık. Sabah merkezden bize telefon açtılar ve teşekkür ettiler, çocukların mutlu olduğunu söylediler. Bunun çocuklara yardımcı olacağını düşünüyorum, onların dostu olduğumuz ve gerektiğinde destek olacağımızı biliyorlar” dedi.

Düzenlenen programın ardından kalan  yiyecekler de aktivistler tarafından merkeze bırakıldı.