İnguşetya’da Putin tedbirleri

İnguşetya hükümeti, Putin’in bölge ziyaretinde belirlemiş olduğu görevler ile ilgili çözüm paketi hazırlıyor.

İnguşetya Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Abubakar Malsagov, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İnguşetya ziyaretinin ardından bakanlar kurulu üyeleri ile bir toplantı yaptı.

Toplantıda Malsagov, Rusya devlet başkanının İnguşetya ziyaretinde belirlemiş olduğu görevlerin yerine getirilmesi için görev dağılımı yaparak, bir çözüm paketi hazırlanması talimatı verdi.

Malsagov toplantıda, Putin’in önemli federal bakanlarla birlikte İnguşetya’ya ziyarette bulunmuş olmasının ülke için önemli olduğunu belirtti. Malsagov, “Büyük ülkemizin devlet başkanının bizzat kontrolde bulunması, var olan problemlerimizin çözümü konusunda genç cumhuriyetimize desteği ifade ediyor. Yapılan toplantıda İnguşetya’nın önünde bulunan problemler müzakere edildi ve çözüm yolları belirlendi. Vladimir Putin sosyal alanın gelişimine özel bir önem gösterdi. Devlet başkanı, ülke halkının yaşamı ve problemleri ile ilgileniyor. Devletin ilk adamından ilgi görmek büyük bir onur” ifadesinde bulundu.

Galgayche haber ajansının iddialarına göre, İnguşetya’da var olan problemlerden özellikle şu anki hükümet suçlu. Büyük çaplı yolsuzluk ve adam kayırma vakaları, sosyal ve ekonomik politikalarının çökmesine sebep oldu.