Trafik canavarı 5 çocuğu yetim bıraktı.

Kafkas federal kara yolu 513 km. de Toyota markalı  aracın Pejo-806 markalı araca çarpması sonucu kaza meydana geldi. Kaza da 3 kişi hayatını kaybetti.

Pejo-806 markalı aracın içinde bulunan ve Avrupa’dan Çeçenya’ya gelen ailesinin babası ve annesi olduğu sanılan iki yetişkin kaza anı öldü. Arabada bulunan 5 çocuk yaralı olarak tedaviye alındı. Toyota aracın sürücüsü kaza anında yaralanmış fakat hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetmiş.

Kaza sabah 29 ağustos 2015 yılı sabah sekiz saatı sularında  Toyota markalı aracın sürücüsü aşırı hız yapıp sollama yaparken karşıdan gelen PEJO-806 markalı araca çarpmasıyla meydana geldiğini Küzey Osetya Trafik Polis Müdürlüğü tarafından duyuruldu.

Kaza haberi sosyal medya’dan duyurulunca Kuzey Osetyalı blogger Alan Tatarov tarafından paylaşıldı ve kendilerin acil olarak yaralı çeçen çocukların bulundukları hastaneye gittiklerini onlara gereken bütün yardım ve desteği sağlayacaklarını yazdı. Alan Tatarov kaza da ölen Çeçen çiftin yakınlara duyurulması için yaptığı paylaşımda meydana gelen acılı olaydan dolayı Çeçen halkına ve ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.