Sarı ailesi cinayeti için soruşturma

Konya’da 27 Haziran tarihinde yaşanan Sarı ailesi cinayeti için açılan soruşturmanın tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

Avukat Ferit Atalay tarafından yapılan açıklamaya göre, Burhanettin Sarı ailesine yönelik cinnet ve ölüm ile ilgili soruşturma süreci Konya Barosu Başkanı Av. Mustafa Aladağ’ın katkıları ile takip ediliyor.

Cumhuriyet Savcısının konuyla ilgili bilgilendirildiğinin yapıldığı açıklamada, adli tatilin 20 Temmuz’da başlaması dolayısıyla dava duruşmasının Eylül ayında başlaması öngörülüyor.

Sanık M.C. hakkında tasarlayarak öldürmekten iki kez ağırlaştırılmış müebbet cezası istemi ile dava açılmasına kesin gözüyle bakıldığını açıklayan Atalay, sivil toplum kuruluşlarının ve hukukçuların konuyu takip etmesi için açıklamaları kendisinin yapacağını, duruşma günü hukuki desteğin aileye güç vereceğini ifade etti.

Hatırlanacağı üzere M.C. platonik aşk beslediği karşı komşusu öğretmen Şeyma Sarı’yı tabancayla vurarak öldürmüş, annesi Hacer Sarı ve kardeşi Tuğba Sarı’yı da ağır yaralamıştı. Muzaffer C., polis merkezine teslim olurken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tuğba Sarı yaşamını yitirmişti.

Öldürülen aile fertlerinin Kafkas kökenli olduğunun anlaşılması üzerine Türkiye’deki Kafkas kurumları olaya tepki gösterip konunun takipçisi olacaklarını vurgulamışlardı.