Nurmagomedov’un adı Dağıstan’da bir köyde yaşayacak

Nurmagomedov’un adını yaşatmak için Kirovaul köyü sakinleri oy kullandı.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Abdulmanap Nurmagomedov’un ismini Dağıstan’ın Kirovaul köyünde yaşatmak için köy sakinleri oy kullandı.

Köy muhtarı İlyas Khaziev “Caucassian Kont” muhabirine verdiği demeçte, “Ülkenin değerli spor antrenörü Abdulmanap Nurmagomedov’u sadece bu köydekiler değil, cumhuriyetteki vatandaşlar ve hatta yurt dışında yaşayan insanlar da seviyor. Nurmagomedov’un ismini onun adıyla yaşatmak için Kirovaul köy sakinleri olarak böyle bir seçim yaptık.” dedi.

Kirovaul köyü ayhabılarından Rashid Gairbekov, ünlü antrenör Nurmagomedov’un Makhachkala’de, Kızılyurt’ta ve ünlü koçun doğduğu Tsumada Bölgesi’nde de yaşatılması gerektiğini söylüyor. Gairbekov, “Bugün köy halkı ile toplandık ve bu konuyu konuştuk. Herkes bunun iyi bir karar olduğunu belirtti.” dedi.

Nurmagomedov’un Dağıstanı sadece Rusya’da değil tüm dünyada onurlandırdığını belirten Gairbekov, “Nurmagomedov tüm dünyaca bilinen bir antrenördü. O, sadece şampiyonlar yetiştirmekle kalmadı, aynı zamanda vatandaşlarına da yardım etti. Ve en önemlisi de oğlu Khabib’i dünya şampiyonu yaptı.” diye de ekledi.