Melikov: Gençlerimizi elimizde tutamadık

Rusya Devlet Başkanlığı Kuzey Kafkasya Federal Bölge Temsilcisi Sergey Melikov Pyatigorsk’ta bir toplantı yaptı. Toplantıya Federal Gençlik İşleri Ajansı Başkanı Sergey Pospelov ve bölgedeki cumhuriyetlerin başkanları katıldı.

Toplantıya katılanlar bölgedeki gençlik politikasını ve Kafkasyalı gençlerin problemleriyle mücadele yollarını müzakere etti.

Melikov, IŞİD saflarında Kafkasyalıların savaşıyor olmasını hükümetlerin ihmallerinin sonucu olarak değerlendirdi.

Melikov, Kavpolit’e yaptığı açıklamada, “Gençleri elimizde tutamadık. Gençlere, özellikle uzak köylerde yaşayan gençlere ulaşamıyoruz” dedi.

“Arkhız-XXI” forumu hakkında konuşan Melikov, ilaç bağımlılığına karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarına yardım etmek gerektiğini ifade etti. Ayrıca bu konuda atılacak önemli adımlardan birinin de sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin emniyet güçleri içinde bulunan narkotik ekiplerine dahil edilmesi olacağını belirtti.

Sergey Melikov’un düşüncesine göre, gençlerin karşılaştığı problemlerin çözümü için imkanlar mevcut. Ancak devletlerin bu imkanları kullanması gerekiyor. Siyasi bir irade ortaya konulmalı ve yöneticiler bu iradeyi gerçekleştirmek için adım atmalılar. Aynı zamanda federal merkez yöneticilere destek vermeli. Melikov’a göre, gençlerin tekrar bilinçli ve vatansever yurttaşlar olabilmesi için herkes birlikte hareket etmeli.