Kazaya karışan Krasnodar askeri hakimi tanıkları tehdit etti

Krasnodar askeri hakimi Arsen Krikorov, 18 yaşındaki bir kızı arabayla ezmesinin ardından kazaya şahit olanları tehdit etti.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre olay geçtiğimiz ay Kia Optima marka aracı süren Krikorov’un, Turgenev ve Stahanovskaya caddelerinin kesiştiği noktadaki kavşaktan geçen 18 yaşındaki öğrenciye çarpmasıyla başladı.

Kazadan sonra bölgeden kaçmaya çalışan Arsen Krikorov’u kazaya şahit olan vatandaşlar durdurdular. Bunun üzerine Krikorov kendisini durduranları hapse atacağını söyledi.

Medyaya yansıyan haberlerde kazayı görüp askeri hakimi durduran Suriyeli bir mültecinin Rusya dışına gönderilmekle tehdit edildiğinin altı çizildi.

Tanıklar, kız yaralı durumdayken bölgeye ilk gelenin kızın ailesi olduğunu, daha sonra sadece bir polisin geldiğini, onun da tutanak tutup Arsen Krikorov’u serbest bıraktığını ve Krikorov’un mağdur aileye durumu örtbas etmek için çeşitli vaatlerde bulunduğunu ifade ettiler.

Konunun medyaya yansımasının ardından Krasnodar askeri mahkemesi, Krikorov ile ilgili bir denetim yapılacağını açıkladı.

Gazeteciler bu son olayın askeri hakimlerle ilgili yeni bir durum olmadığını, hakimlerin sık sık tehdit, şantaj, küfür ve diğer olumsuz davranışlar dolayısıyla suçlandıklarını ve bir uyarı alarak görevlerine devam ettiklerini ifade ettiler.