‘Kafkasyalı öğrencileri bekliyoruz’

Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Tunçbilek, 15 Aralık Pazar günü gerçekleşecek “Kafkasyalı Öğrenciler Diaspora ile Buluşuyor” başlıklı etkinlik ile ilgili bilgi verdi.

Konuyla ilgili Ajans Kafkas’a konuşan Tunçbilek, “Her eğitim-öğretim döneminde bir defa organize edilen buluşmaların dördüncüsünü yapacağız. Program geçen sene olduğu gibi Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşecek.” dedi.

Kafkasyalı öğrencilerle ilgili bilgi veren Tunçbilek, “İlk önce tabii Kafkasyalı öğrenciler diye bir gerçeğin olduğunu bilmek lazım. Bölgede birçok devlet, halk, din var ancak bunları birleştiren bir kültür ve tarih de var. Dolayısıyla biz eğer bugün İstanbul’daki bir buluşmada nitelikli, kalabalık bir grup ile bir araya gelebiliyorsak Kafkasyalı öğrenciler diye bir realite vardır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki Kafkas kökenli öğrencilerin de aynı buluşmaya katıldığına değinen Tunçbilek, “Türkiye’de doğup büyümüş, buranın vatandaşı olan Kafkasyalılar var. Bu topluluktan öğrenci arkadaşlarımız da programa katılıyorlar. Hem Kafkasyalı hem Türkiyeli öğrencileri bir araya getiriyoruz. Onların problemlerini tespit ediyor, devlet ve diğer resmi kurumlarla iletişim halinde bu problemleri çözmeye çalışıyoruz. Bu noktada katılımı önemsiyoruz. Bütün Kafkas kökenli üniversiteli öğrencilerin programa katılımını bekliyoruz.” dedi.

Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı ve Kafkas Vakfı tarafından düzenlenen “Kafkasyalı Öğrenciler Diaspora ile Buluşuyor” başlıklı etkinlik, 15 Aralık Pazar günü saat 11:00’de Bahariye Cad. Yeğiner Sitesi, Kafkas Pasajı, A Blok, No:37 Kat:4 Kadıköy/İstanbul adresindeki Şamil Eğitim ve Kültür Vakfında gerçekleşecek.