Kafkas Vakfından Kafkasyalı muhacir çocuklara kışlık giyecek yardımı

Kafkas Vakfı, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi başlarken Türkiye’deki Kafkasyalı çocuklara yönelik giyecek yardımı kampanyası başlattı.

Ajans Kafkas’a konuşan vakıf yetkilileri, “Kafkasyalı Çocuklar Üşümesin” başlıklı yardım organizasyonu ile ilgili bilgi verdiler.

Türkiye’deki Kafkas muhacirlerini anlatan Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Hilal Bat, “1990’lardan itibaren Kafkasya’dan Türkiye’ye savaşlar ve çeşitli nedenlerden dolayı göç eden Kaflasyalı aileler var. Ayrıca diasporada yaşayan Kaflasyalı soydaşlarımız var. Burada kadınlar, çocuklar ve yaşlıların ağırlıkta olduğu bir muhacir grubundan bahsediyorum. Bu insanların maddi konularda çeşitli sıkıntıları olabiliyor. Bu sıkıntılardan da çocuklar epey zarar görebiliyor. Hele kış aylarında maddi durumlardaki problemler epey zorluk yaşatabiliyor. Vakıf bu tip yardım organizasyonlarıyla maddi yetersizlikten kaynaklı olumsuzlukları minimuma indirmeyi amaçlıyor.” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasıyla ilgili bilgi veren Kafkas Vakfı Kadın Kollarından Esra Güser, “Daha öncesinde Kafkasyalı muhacirlere yönelik olarak kumanya ve kırtasiye yardımlarını ulaştırmıştık. Şimdi de bu zorlu kış dönemi öncesi giyecek yardım kampanyası başlattık. Kafkasyalı çocukların ilk başta problem yaşayabileceğini düşündüğümüz giyecekleri düşündük.” dedi.

Yardım paketinin içeriğinden bahseden Kafkas Vakfı Kadın Kollarından İrem Yahşi, “Yardım paketi, kış şartlarındaki ihtiyaca göre 250 TL olarak belirlendi. Bağışçılarımız dilerlerse kendi bütçelerine uygun yardımda da bulunabilir. Yardım paketinde bot ve mont olacak. Çocukların öncelikle ihtiyaç duydukları malzemelerin bunlar olduğunu düşünüyoruz. Özetle bu kış şartlarında o güzel yürekleri ısıtmak istiyoruz.” diye konuştu.

Kampanyanın yeni başladığını ifade eden yetkililer, malzemelerin dağıtımı sırasında alanda olacaklarını ve çocuklara yardım malzemelerini ulaştıracaklarını belirttiler. Ayrıca çocuklar çeşitli hediyelerin de verileceğini belirten yetkililer hayırseverlerin destekleri bekliyor.

“Kafkasyalı Çocuklar Üşümesin Kampanyası” için bağışlar, Kafkas Vakfının Fatih’teki genel merkezine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 531 25 66 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.