Kadirov’un askerleri insanlığa hizmet etmek istiyor

Çeçenya Özel Kuvvetleri, özel bir grubun kozmonot eğitimlerine başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada yakın zamanda Rus kozmonotların gördüğü eğitimlerin benzerini Çeçen Özel Kuvvetlerinin alacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Çeçenya’nın Gudermes şehrindeki Rus Özel Kuvvetler Üniversitesi, kozmonotlara yönelik uçuş öncesi eğitime başlanacağını duyurmuştu. Karşılıklı mutabakatlar sonrası yeni adımlar atıldı.

İnsanlığa hizmet edeceklerini belirtilen Çeçenya Özel Kuvvetlerinden bir grup Yuri Gagarin Kozmonot Merkezi’nde eğitim almaya başlayacaklar.

Rus kozmonotlar da Çeçenya’daki Özel Kuvvetler Üniversitesini düzenli olarak ziyaret edecek ve ilerleyen günlerde eğitime başlayacaklar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kozmonot Eğitim Merkezi Başkanı Pavel Vlasov, Terek ve Alga bölgelerinde eğitime devam eden özel kuvvetlerin eğitim sistemlerinin alt yapısının büyük ölçüde kozmonot eğitim sistemine benzediğini aktardı.

Çeçenya Özel Kuvvetleri gelişmelerle ilgili yeni sloganını duyurmayı ihmal etmedi. Sloganda, “Yenilmezler, ölümlü dünyayı kurtarır. Çeçenler ise tüm evreni kurtaracak.” ifadeleri geçiyor.

Kaynak: Vİ