Kadirov’un 11 yaşındaki oğlu “Diriliş Ertuğrul” dizisinde oynadı

Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov’un oğlu Adam, son yılların en çok ilgi gören dizilerinden olan “Diriliş Ertuğrul” dizinde oynadı. 11 yaşındaki Adam’ın bu ilk profesyonel performansı ile ilgili bilgiyi, Çeçenistan’daki yerel yöneticilerden biri Instagram hesabından paylaştı. Çekimlerde “Adam’ın yeteneklerini en iyi şekilde sergilediği” belirtildi. Yerel gazeteler de haberi doğruladı ve videosunu yayınladı.

Kadirov, geçen sonbaharda TRT’nin ünlü dizisi ‘Diriliş Ertuğrul’un setini ziyaret etmiş, dizinin yapımcıları ile oyuncularını ülkesine davet etmişti.

VKontakte hesabından açıklama yapan Kadirov, Türkiye’de ülkesinde çok popüler olan Diriliş Ertuğrul dizisinin setini görme fırsatı bulduğunu belirtmişti.
Kadirov, “Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ ile işbirliğini konuştuk. Dizinin ileriki bölümlerinde Çeçen müziğini kullanmak istediğini söyledi. Görüşmenin sonunda oyuncu ve yapımcı ekibi Çeçenistan’a davet etti. Davetimi memnuniyetle kabul edip gelecek bahar ziyarete gelme sözü verdiler” ifadelerini kullanmıştı. Kadirov, aktörlere isimlerinin yazılı olduğu saatler, dizide ‘Hayme Ana’ karakterini canlandıran Hülya Darcan’a ‘Nenan Ciy’ (Analık Şanı) madalyası vermişti.
Dizinin tüm dünyada olduğu gibi Çeçenistan’da da çok popüler olduğunu, Ertuğrul’un cesaret ve dirayeti karşısında etkilenmemenin mümkün olmadığını ifade eden Kadirov, “Engin Altan Düzyatan’ın canlandırdığı karakter, erdemli, adil bir Müslüman ve liderlik vasıflarıyla dolu” demişti.
Daha sonra davet üzerine ‘Diriliş Ertuğrul’ isimli dizinin oyuncuları, mayıs ayında Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nde düzenlenen büyük atlı yürüyüşe katılmıştı.

Kaynak: turkrus.com