Kadirov’dan Zakayev’e diri diri yakma tehdidi

Londra’da yaşayan Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Başbakanı Ahmed Zakayev, Ramzan Kadirov tarafından tehdit edildi. Kadirov, Magomed Daudov ile Instagram üzerinden yaptığı ortak yayında Zakayev’i ateşte diri diri yakmakla tehdit etti.

Yayın sırasında kontrolünü kaybeden Kadirov, Zakayev’e seslenerek: “Babamın adını bir daha ağzına alırsan başına neler geleceğini göreceksin. Sen bir erkek değilsin ve onun adını anmaya layık değilsin. Hiçbir zaman kendine ait fikirlerin olmadı, sen sadece korkak bir tavuksun!” ifadelerini kullandı. Kadirov, Zakayev’i öldürmeyeceklerini, ne pahasına olursa olsun onu Çeçenya’ya getirip insanların önünde diz çökmesini sağlayacaklarını belirtti.

Kadirov’un Zakayev’e yönelik tehditleri ilk değil. Ocak ayında Çeçenya güvenlik güçleri tarafından öldürülen İçkerya mensubu Amir Aslan Byutukaev ve yanındaki beş kişiyi ulusal kahraman ilan eden Zakayev’i ve ailesini ölümle tehdit eden Kadirov, “Seni bodruma koyarım, alnından bir kurşunla öldürür ve ailene kan davası açarım.” ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar
  1. ANzor

    en fazla 20 sene daha yaşarsın. sonra cehennemin dibine gideceksin. gitmeden önce katlettiğin İnsanına sonra Atalarına…. sonrada ALLAH’ a…. kahpeliklerin için hesap vereceksin.. Unutma. Şerefsiz. Cehennemde senin tasman yine büyük önderin put’ inin elinde olacak… Bu tarafta havlıyorsun… Diğer tarafta anıracaksın.