Instagram Kadirov’un hesabını tekrardan sildi

Instagram’ın bağlı olduğu Facebook şirketinin temsilcisi, Kadirov’un hesabının Kadirov’a yönelik yaptırımlar nedeniyle silindiğini söyledi.

Kadirov’un Instagram’daki hesabının silinme nedenini değerlendiren Facebook şirketi temsilcisi ABD yasaları çerçevesinde hareket ettiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Bu durumda, daha önce benzer hesaplara yaptığımız gibi, yaptırım uygulanan kişinin hesaplarını sildik.”

UFC şampiyonu Dağıstanlı dövüşçü Habib Nurmagomedov’un paylaşımlarından birinde Ramzan Kadirov’a ait olduğunu belirttiği “@za_kadyrova_95eng” hesabına erişim sağlanamıyor.

Aralık 2017’de Kadirov’un Instagram ve Facebook hesapları, ABD hükümeti tarafından kendisine uygulanan yaptırımlar nedeniyle bloke edilmişti.

Yaklaşık 11 ay sonra Kadirov’un hesabı üzerindeki engel kaldırıldı. Kadirov, elinde tabanca olan bir fotoğrafını paylaşmasının ardından Instagram sözcüsü bir açıklama yayınlayarak, Ramzan Kadirov’un hesabının üzerindeki engelin geçici süreyle kaldırılmasının hata olduğunu belirtti. Hesap tekrar bloke edildi.

Kaynak: ST