Denge: Kafkasya’dan depremzedelere yardıma gelen Çeçen kardeşlerimize teşekkür ediyoruz

Anadolu Kafkas Çeçen Kültür Derneği Başkanı Erdal Denge, Kafkasya’dan depremzedelere yardıma gelen Çeçenlere teşekkür ettiklerini bildirdi.

Adana’da faaliyet gösteren Anadolu Kafkas Çeçen Kültür Derneği Başkanı Erdal Denge, Kafkasya’dan depremzedelere yardıma gelen Çeçen gruba teşekkür ettiklerini açıkladı.

Türkiye’deki depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş’tan seslenen Denge, “Anadolu Kafkas Çeçen Kültür Derneği, Elmansur Vakfı ve Kafkas Vakfı iş birliğinde Kahramanmaraş’a bağlı Türkoğlu ilçesinde lojistik merkezi ve aşevi kurduk.” dedi.

Depremzedelerle birlikte olduklarını belirten Denge, “Depremzede kardeşlerimizle birlikteyiz. Dayanışma halinde İslam kardeşliğini göstereceğiz, dayanışma halinde acılarımızı hafifleteceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

En ufak yardımların bile hayati öneme sahil olduğunu vurgulayan Denge, “Elmansur Vakfından Ali kardeşime, Kafkas Vakfından Veysel kardeşime ve diğer bütün gönüllü kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yardımlarda küçük bir kartopunun büyük bir çığ olacağını inanıyoruz. Bütün bu acı ve sıkıntıları hep birlikte atlatacağız.” diye konuştu.

Kafkasya’dan depremzedelere yardım için gelen Çeçen gruba teşekkür eden Denge, “Kafkasya’dan buraya gelen Çeçen kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Onların güçleri ve destekleriyle daha iyi ve güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.