Dağıstanlı muhacirler: İmam Şamil’in torunları olarak Türk milletinin yanındayız

Şeyh Şamil Derneği yöneticileri, Türkiye’de meydana gelen depremlerle ilgili video yayımladı.

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Şeyh Şamil Derneği (Dağıstan Bilgi ve Eğitim Derneği) yöneticileri, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremle ilgili açıklamada bulundular.

Yetimlerimiz Derneği Başkanı Özden Üner, “Dağıstan’dan Türkiye’ye gelen muhacirler olarak, İmam Şamil’in torunları olarak biz her zaman Türk milletinin yanındayız. Biz her türlü yardıma hazırız. Ne yapabiliyorsak bununla ilgili yetkililerin emri doğrultusunda çalışmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Şeyh Şamil Derneği Başkanı Şamuel Turhan, “Sizlerden en ufak bir yardım dahi olsa yapmanızı rica ediyoruz. Depremzedelerin kullanımı için kışlık giysiler, kişisel hijyen ürünleri, bebek bezleri, gıda veya fiziksel olarak yardıma davet ediyoruz.” dedi.

Turhan, “Biz muhacirler, evini barkını terk etmiş insanlar olarak kardeşlerimizin durumunu kimsenin anlamadığı kadar anlıyor ve yüreğimizde hissediyoruz. Tarih boyunca kardeşliğimizin olduğu bu milletin kadirşinaslığını, yardımseverliğini ve insanlığını bizler çok iyi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.