Aslan Çerkesov'un başka bir cezaevine nakledildiği açıklandı

Nalçik/Ajans Kafkas – Kabardey-Balkar’lı Aslan Çerkesov’un başka bir cezaevine nakledildiği açıklandı.  

Krasnoyarsk Federal Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarından biri, 2011 yılında Moskova’da meydana gelen kavgada Spartak Moskovalı holigan Yegor Sviridov’un ölümüne sebebiyet vermekten hükümlü bulunan Aslan Çerkesov’un sistematik olarak cezaevi kurallarının dışına çıktığı için başka bir cezaevine nakledildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde avukatı ve yakınları, Çerkesov’un 17 nolu cezaevinde bulunamadığı ve nerede olduğu konusunda bilgi alamadıklarını açıklamıştı. Ceza İnfaz Kurumu temsilcisinin ifadesine göre, Çerkesov’un bir başka hapishaneye nakli 4 Mart’ta gerçekleştirildi.

 

Ceza İnfaz Kurumu Krasnoyarsk İdaresi temsilcisi “Tutuklu sistematik kural ihlallerinden dolayı bölgedeki bir başka cezaevine nakledildi. Yürürlükteki kanuna göre, nakilden sonraki on gün içinde ailensin bu durumdan haberdar edilmesi gerekiyor ve süre henüz dolmadı. Bu durumlarda avukatlar da talep üzerine bilgilendirilebilir” dedi. Çerkesov’un hangi cezaevinde olduğu ve ne tür kural ihlallerinde bulunduğu konusunda kesin bir ifade yok. KU/ÖZ/YA