Moskova’da iftar çadırı

Yevkurov Moskova’da İftar Çadırını ziyaret etti.

Moskova’da düzenlenen Ramazan Çadırı etkinliğine İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov başkanlığında bir heyetin de katıldığı bugün bölge başkanlığı basın sözcülüğünce açıklandı.

 

Ramazan Çadırı etkinliğine göre, İnguşetya Müftüsü İsa Hamhoyev, Federasyon Konseyi üyesi Belan Hamçiyev, Moskova’daki İnguşetya başkanı temsilcisi Bekhan Ozdoyev ve resmi isimler katıldı.

 

Moskova’da Ramazan Çadırı açılışına, Moskova Müslümanları Din İdaresi Başkanı İldar-Hazret Alautdinov, Rusya geleneksel dinlerin başkanları, milli cumhuriyetlerin yetkili temsilcileri, siyasetçiler, bilim ve kültür adamları, halk katılımda bulundu.

 

Ramazan Çadırı açılışında konuşan Yevkurov, katılımcıları Ramazan dolayısıyla tebrik etti ve Ramazan Çadırı geleneğinin geleceği olduğunu, Rusya’daki tüm cumhuriyetlerin burada kendi kültür ve geleneklerini tanıtabileceklerini açıkladı. Yevkurov Ramazan Çadırının tanışma, birbirini anlama, saygı duyma ve değer verme yeri olduğunu kaydetti.

 

Açılış töreninde katılımcılara İnguş halkınının tarih ve yaşamını anlata bir belgesel izlettirildi.

 

Moskova Müslümanlar Din İdaresi Başkanı İldar-Hazret Alautdinov İnguşetya Başkanı Yevkurov’a törene katılımlarından ötürü teşekür etti ve ‘Ramazan Çadırı’ açılışı dolayısıyla da tebrik etti, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdinov’un selamlarını iletti.

 

Regnum.ru,AjansKafkas