Dağıstan’ın Tsuntinski bölgesinde dört polis öldürüldü

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Dağıstan’da Tsuntinski bölgesinde gerçekleştirilen iki ayrı saldırıda dört polis hayatını kaybetti.


6 Ağustos’ta meydana gelen ilk olay Mokok-Kiderov yolunda meydana geldi. Devriye aracına ateş açılması sonucunda araçta bulunan polislerden ikisi olay yerinde,  üçüncüsü de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İkinci saldırı Şauri köyü bölgesinde düzenlendi. Tsuntinski bölge emniyetinden dört polisin yer aldığı devriyeye aracına ateş açıldı. Saldırıda yaralanan bir polis kurtarılamadı.

Kafkas sıradağları yamacında, Gürcistan sınırında bulunan Tsuntinski bölgesinin son üçü yıla kadar sakin bir bölge olduğu kaydediliyor. Bölge başkan yardımcısı Abdullah Tagirov’un ifadesine göre, bölgede 8 direnişçi oldukça etkili oluyor. Tagirov “Altısı yerel sakinlerden ikisi ise Dağıstan’ın farklı bölgelerinden olan direnişçilere biraz sempati duyan köyler var, ancak onları yandaş olarak ifade etmek mümkün değil. Bazı köylerde halk korkmuş durumda. Bazı kişiler, özellikle de yakınları onlara yardımcı oluyor olabilir” dedi. RE/ÖZ/YA