Dağıstan’dan Kırım’a insani yardım

Mahaçkale’den Kırım’a insani yardım.

İnsani yardım taşıyan tırlar, Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’den Kırım’a doğru yola çıktı.

 

Dağıstan halkı ve yönetiminin yaklaşık 80 ton gıda, ilaç, okullar için araç-gereç topladığı kampanya organizatörlerince açıklandı.

 

İnsani yardım malzemelerini taşıyan dört tır dün Mahaçkale merkez meydanından Kırım’a doğru yola çıktı. Konvoya Dağıstan başkanı genel sekreterliği temsilcisi ve Dağıstan Milli Politika Bakanı Aleksey Gasanov eşlik ediyor.

 

Kırım vatandaşlarına yardım masası başkanı Bahtiyar Mahmudov, kampanyaya ülke yönetimi ve tüm bölgelerden vatandaşların destek verdiğini açıkladı.

 

Mahmudov, üç gün içinde yaklaşık 8 milyon ruble toplandığını ve bunun yaklaşık 80 ton yardım anlamına geldiğini kaydetti.

 

Yardım konvoyunun nasıl bir yol takip edeceği konusunda kesin bilgi vermeyen kampanya organizatörleri, yolda herhangi bir engelin olmayacağını, çünkü eylemin ilgili federal kurumlar tarafından onaylandığını kaydetti.

 

Dağıstan hükümeti basın sözcülüğü bilgilerine göre, insani yardım toplanmasıyla ilgili kampanya ülke Başkanı Ramazan Abdulatipov’un kararı ile organize edildi. Gıda ve ilaç malzemelerinin kime gönderileceği konusunda yönetim kesin bir ifadede bulunmazken, okul araç gereçleri konusunda Kırım idaresinden doğrudan bir talep geldiği ifade ediliyor. 

AjansKafkas