Dağıstan’da polisler camiden Kuran ayeti yazılı afişi indirdi  

Dağıstan’ın Buynaks şehrindeki bir camide polisler Kuran ayeti yazılı afişi indirdi, vatandaşlar tepkili.  

 

Buynaks’ta İmam Şafi Cami cemaati, polislerin cami duvarlarında asılı, üzerinde Kuran ayeti bulunan afişi indirdiklerini açıkladı. Olay, cemaati selefi görüşlü Müslümanlardan oluşan camide geçen hafta Cuma namazından bir kaç saat önce meydana geldi.

 

Kendisini Arsen olarak tanıtan kişi Kavkazki Uzel’e “Önce cemaate yönelik yeni bir toplama operasyonu olacağını düşündük ama daha kötüsü oldu. Kısa bir süre önce caminin dış duvarlarından birine bir ayetin (Bakara 114) yazılı olduğu afiş asılmıştı. Polisler bu afişi indirdi. Tüm bunlar olurken de cami cemaati yaşananı izlemek zorunda kaldı, çünkü cami çembere alınmıştı” açıklamasında bulundu.

 

Cemaatten başka bir kişi de polislerin kimseyi gözaltına almadığını ifade etti. Adının açıklanmasını istemeyen vatandaş “İnsanlar Cuma namazı için camiye gelince afişin kaldırıldığını gördüler. Herkes şaşırdı. Bazıları eylem yapmalıyız dedi, ancak bildiğim kadarıyla daha sonra bir istişare toplantısı yapılması kararı alındı” dedi. Buynaks emniyeti olayla ilgili bilgi vermeyi reddetti.

Ajans Kafkas