Dağıstan'da bir vatandaş kaçırıldı 

  Kaspiysk’li bir vatandaş kocası Murad Aliyev’in 15 Martta Dağıstan’da kaçırıldığını açıkladı.   

 

 

 

 

Kaspiys emniyet temsilcisi Murad Aliyev’in polis şubesine getirilmediğini açıkladı. Yakınlarının ifadesine göre, 38 yaşındaki Murad Aliyev 15 Martta 10 sıralarında evinden aracı ile ayrıldı. Kaçırılan Murad Aliyev’in eşi “ O Kaspiysk şehrinde Gamzatov caddesinde oturan anne babasına gitti. O günden beri kendisinden hiçbir haber yok” dedi.

 

Murad Aliyev’in eşi, aynı akşam Kaspiysk’te bir adamın kaçırıldığını öğrendiğini ve görgü tanıklarının ifadelerine bakılırsa kaçırılan kişinin kendi kocası olabileceğini kaydediyor. Murad Aliyev’in kardeşi Najmudin Aliyev’in ifadesine göre, görgü tanıkları Kaspiysk 8 nolu okulu yakınlarında Murad Aliyev’in aracının iki araç tarafından ablukaya alındığını gördüler.

 

Görgü tanıklarına dayanarak Najmudin Aliyev “ Araçlardan biri yabancı marka idi, ikincisi Lada. Araşlarda yaklaşık sekiz sivil giyimli ve silahlı kişi indi. Kimliği belirsiz kişiler kardeşimin aracını kapını açtılar ve onu aracın içinde silahları ile dövmeye başladılar. Ardından onu araçtan indirdiler ve arka koltuğu oturttular. Kaçıranlardan biri de onun aracının şoför koltuğuna geçti ve ardından hepsi bilinmeyen bir yöne uzaklaştı” dedi.

 

Najmudi Aliyev, görgü tanıklarının kaçıran kişilerin uzun boylu ve sporcu görünümünde olduklarını ifade ettiklerini de belirtti.

 

Dün Aliyev’in yakınları Kaspiysk emniyetine kaçırılma olayı ile ilgili başvuruda bulundu, başvuru nöbetçi birim tarafından kabul edildi. Ancak Murad Aliyev’in emniyet tarafından gözaltına alınanlar arasında olmadığı ifade edildi.

 

Kavkazski Uzel, Ajans Kafkas