Kadirov: Üstüne para verseler bile ABD’ye gitmem  

Caharkale – Rusya yanlısı Çeçen lider Ramzan Kadirov, ABD’ye girişinin yasaklandığı iddialarını, ‘üstüne para verseler bile gitmem’ sözleriyle yanıtladı.  

 

 

Çeçenya devlet başkanlığı basın sözcülüğünden verilen bilgilere göre, Ramzan Kadirov, adının Magnitski listesinde yer alıp almamasının kendisi için önemli olmadığını, ABD’ye gitmeyi hiçbir şekilde düşünmediğini açıkladı.

 

Kadirov “Bu listede adım varsa da bilmiyorum, benim için önemli değil. Amerika’ya hiç gitmedim ve gitmeyi düşünmüyorum. Hatta bana Amerika’ya gitmem için büyük paralar verseler bile gitmem. Amerika’ya gitmemi gerektirecek bir durum olmaması için de dua ederim. Amerikalıları sevmediğimden değil, Amerikan yönetiminin politikalarından hoşnut değilim” dedi.

 

Geçen hafta sonunda Kadirov’un ‘Magnitski listesine’ dahil edildiği iddiaları gündeme geldi. Medyada yer alan haberlere göre Kadirov, yasak nedeniyle ABD’ye giriş yapamadı. 12 Nisan’da yayınlanan ‘Magnitski listesinde’ avukat Sergey Magnitski’nin cezaevinde ölümüne neden olduğu düşünülen Ruslar yer alıyor. Listeye dahil edilen 18 RF vatandaşının ABD’ye girişi yasak. Amerikan basınına göre, genişletilmiş listede Ramzan Kadirov da yer alıyor.

Regnum, AjansKafkas