Çeçen parlamento başkanından ilginç çıkış  

Rusya Federasyonuna bağlı Çeçenya yönetiminin parlamento başkanı, ABD’nin Ukrayna’ya silah yardımı çağrısına karşılık, “Biz de Meksika’ya silah sağlarız” dedi.  

 

Ukrayna’ya silah yardımı yapılmasını öngören ABD Kongre bildirisini değerlendiren Çeçen parlamento başkanı Dukuvaha Abdurahmanov, Rusya’nın Kaliforniya, New Mexico, Arizona, Nevada, Utah, Colorado ve Wyoming bölgelerinin ABD’den ayrılması için Meksika’ya silah yardımı yapılmasını gündeme getirme hakkını saklı tuttuğunu açıkladı.

 

Abdurahmanov “Ukrayna’ya silah sağlanması çağrısını benzer eylemler için dayanak kabul ediyoruz. Şu anda ABD sınırları içinde yer alan Kaliforniya, New Mexico, Arizona, Nevada, Utah, Colorado ve Wyoming’in hukuki statüsü ve ABD’nin işgal bölgeleri ile ilgili tartışmaların yeniden başlaması için Meksika’ya silah vermeye başlayabiliriz. Bir kez daha düşünmenizi istiyoruz. Artık her şeyi yapmaya hakkınız olduğu yönündeki emperyalist düşüncelerinizi bırakarak ülkemizle eşit şartlarda diyaloga başlamanızı tavsiye ediyoruz” dedi.

Kavpolit, Ajans Kafkas