Soçi’de afet sonrası çalışmaları sürüyor

Soçi’de sel ve fırtınanın ardından yaşanan hasarın giderilmesi için çalışmalara 600’ün üzerinde personel katıldı.

 

Soçi’de afet sonrası elektrik kesintisi giderildi, işçiler şehirde yıkılan ağaçları temizliyor. Yaşanan doğal afette can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

 

Soçi’deki acil durumlar ve devlet güvenlik birimlerinden, barınakların çoğunluğunun dağıtıldığı veya kullanılmayacak durumda olduğu açıklaması yapıldı.

 

Loo nehrinin 24 Eylül’de taşmasıyla Soçi’de 59 hane sakini evlerini terk etti. Şehir kurtarma hizmeti bilgilerine göre, Soçi nehrinde su seviyesi tehlikeli düzeye ulaştı. 25 Eylül’de su seviyesi azaldı, ancak akşam saatlerinde şiddetli rüzgar elektrik kesintisine ve ağaçların yıkılmasına, doğumevinin çatısının uçmasına neden oldu.

 

Şiddetli yağmur ve rüzgar altı yerleşim yerinde çok etkili oldu: Dagomıs, Loo, Lazarevski, Hosta, Goyth ve Adler. Bu yerleşim yerlerinde oluşan zararların giderilmesi için çalışmalar devam ediyor.

 

Acil durumlar birimlerinin verdiği bilgilere göre, yaşanan afette sekiz binanın çatısı, iki gaz boru hattı desteği zarar gördü, ağaçların yıkılması sonucunda araçlar, otobüs durakları ve evler zarar gördü. 625 evin elektrikleri kesildi.

 

Afet sonrası çalışmalara 641 kişi ve 95 teknik araç katıldı. 155 personel ve 36 teknik araç Rusya Acil Durumlar Bakanlığından geldi.

 

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas