Abhazya gazileri birliği Amtsahara Ankvab’ı destekliyor

Sohum/Ajans Kafkas – 1992-1993 Abhazya Vatan Savaşı Gazileri Birliği Amtsahara 26 Ağustos’ta yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde Aleksandr Ankvab’ı desteklediğini açıkladı.

Amtsahara’nın 2 Ağustos’ta yayınlanan bildirisinde şu ifadelere er verildi: “Abhazya’ya değer biçilmesi zor, büyük hizmetleri olan Sergey Bagapş’ın ani ölümüne bağlı olarak ülkemizde devlet başkanlığı erken seçimleri gerçekleştirilecek. Amtsahara, devlet başkanı Sergey Bagapş döneminde başlatılmış olan reformlar ve kapsamlı projeleri kabul ediyor ve destekliyor.

Bu dönemde yürütülen başarılı politika sayesinde ülkemizin ulusal bütünlüğü korundu ve istikrar sağlandı. Abhazya’nın uluslararası kamuoyunda itibarı yükseldi, ülke ekonomisine kredi, yabancı yatırımcı ve turizm gelirleri kazandırıldı. Abhazya bugün yeniden doğuyor ve diğer devletler tarafından tanınması da uzak değil.

Biz gaziler, ülkemizin kaderi konusunda kayıtsız kalmayacağız. Devlet başkanlığı seçimleri her bir Abhazya vatandaşının geleceği, güvenliği ve esenliği için önemli.

Halkın otoriter ve güçlü bir yönetime ihtiyacı var. 2004 Abhazya devlet başkanlığı seçimlerinde sosyo-politik hareketimiz Amtsahara, Sergey Bagapş’ı destekledi. Aynı şekilde 2009’da da onun adaylığını destekledik, çünkü biz ona ve ekibine inanıyorduk.

Amtsahara her seçim kampanyasına dahil olarak devletin ve halkın çıkarları adına hareket eden adayı destekledi. Ülkemizi dürüst, kahraman ve halkı birleştirebilecek nitelikleri haiz bir liderin yönetmesi gerekiyor. Aleksandr Ankvab’ın, Sergey Bagapş’ın Abhazya’nın geleceği için başlatmış olduğu çalışmaları sürdürebileceğini düşünüyoruz.  Kurmak, çoğaltmak ve Abhazya Cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü korumak Ankvab’ın temel prensipleridir. Aleksandr Ankvab, ilkeli bir siyasetçi olarak popülizmden uzak durarak, önceki dönemde başlanmış olumlu işlere devam edebilecek ve ne yapacağını bilen bir kişidir.

Amtsahara 26 Ağustos 2011’de yapılacak Abhazya devlet başkanlığı seçimlerinde, Aleksandr Ankvab’ı destekliyor.” APSNPRS/ÖZ/YA