İvanişvili televizyon kanalını kapatıyor

Tiflis – Gürcistan Başbakanı İvanişvili, ailesine ait televizyon kanalı ve haber ajansını kapatma kararı aldıklarını açıkladı.

 

Gürcistan Başbakanı Bidzina İvanişvili, ailesine ait olan TV9 ve haber ajansı İnfo 9’u 1 Eylül’e kadar alıcı çıkmazsa kapatacaklarını açıkladı. Belirlenen tarihe kadar kurumların satılmasından umutlu olduklarını kaydeden İvanişvili “Teknik merkezle birlikte medya organlarının gerçek değerinin üçte birini fiyat olarak belirledik, ancak alıcının yayına devam etmesi ve çalışanlarının görevini sürdürmesi şartıyla. Eğer 1 Eylüle kadar alıcı çıkmazsa yayınları durdurmak zorundayız” açıklamasında bulundu.

 

Dün yaptığı açıklamada her iki kurumun çalışanlarına teşekkür eden İvanişvili “Onların parlamento seçimleri zamanındaki faaliyetleri kahramanlığa eşdeğer” dedi. İvanişvili ayrıca, kanuni zorunluluk olmadığı halde çalışanlara iki ay süreyle maaş ödeyeceklerini de belirtti.

 

İgrika şirketi bünyesinde 30 Nisan 2012’de deneme yayınlarına başlayan TV9’un yüzde 80 hissesi, 20 Ocak 2012’de İvanişvili’nin eşine ait Aksent şirketi tarafından satın alındı.

 

Kavkazki Uzel, AjansKafkas