AÇD, Siyasi parti temsilcilerine soracak

Ankara Çerkes Derneği “Siyasi parti temsilcilerine soruyoruz…” adıyla bir toplantı yapıyor.

26 Nisan’da Ankara Çerkes Derneği toplantı salonunda gerçekleştirilecek etkinliğe siyasi partilerin Ankara İl örgütleri davet edildi. Şimdilik toplantıya katılacağını açıklayan siyasi partiler, ÇDP, HDP ve CHP. Diğer partilerden ise cevap bekleniyor.

Çerkes Derneği’nden konu ile ilgili yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

“Bilindiği üzere 7 Haziran günü yapılacak olan genel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte tüm Türkiye yurttaşları gibi bizleri de hem bireysel hem de Çerkesler olarak kolektif anlamda ilgilendiren pek çok siyasi tartışma her zamankinden daha yoğun olarak yaşanmaya başlanmıştır.

Çerkeslerin de zaman zaman tarafı ve konusu olduğu bu tartışmaları seçimlere katılacak olan siyasi partilerin temsilcilerinden dinlemek ve sorularımızı doğrudan oylarımıza talip olanlara sorabileceğimiz bir ortam sağlamak, seçime giren siyasi partilerin önümüzdeki dönemde izleyeceği politika ve stratejiler hakkında bilgilenmek ve Çerkesler ve sorunları ile ilgili görüş ve değerlendirmelerini almak üzere derneğimizde siyasi partilerin Ankara ilk örgütlerince belirlenecek katılımcıların olacağı bir toplantı planlanmıştır.

Şu ana kadar katılacağını bildiren partiler arasında CHP, ÇDP ve HDP yer almaktadır. Diğer partilerden de yanıt beklenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurur, katılımınızı rica ederiz”.

Yer: Çerkes Derneği Toplantı Salonu

Adres: Şenyuva Mah. Mecnun Sok. No: 44 Beştepe/ANKARA

Tarih: 26.04.2015 Pazar

Saat: 19:00