Khabib Nurmagomedov’un McGregor’dan özür dilemesi bekleniyor

Nevada Eyaleti Atletizm Komisyonu, Khabib Nurmagomedov’dan özür bekliyor.

Dağıstanlı dövüşçü 7 Ekim tarihinde McGregor’a karşı kazandığı dövüşten sonra ringin dışına çıkarak McGregor’un takım üyelerine saldırmıştı. Sportmenlik dışı bu davranışı Nurmagomedov’a bazı yaptırımlara mal olacağı belirtiliyor. Komisyon toplantısı bugün görüşülecek.

Khabib Nurmagomedov, 1 milyon dolara ulaşabilen devasa bir para cezasına ek olarak, uzun bir diskalifiye süreci ile de karşı karşıya. Amerikan basını, sporcunun bir yıl kadar ringlerden uzak kalabileceğini belirtiyor.

Nevada Eyaleti Atletizm Komisyonu yöneticisi Bob Bennett yaptığı açıklamada: “10 Aralık’taki toplantıya kadar dövüşçülerin uzlaşma yapmak için zamanları var. Sportmen bir şekilde el sıkışırlarsa her şey farklı olabilir. Ancak uzlaşma olmazsa, toplantıdan farklı yönde kararlar çıkabilir” dedi

UFC Ligi Başkanı Dana White, Khabib Nurmagomedov’un Conor McGregor ile yaptığı kavgadan sonra bir yıl süre ile diskalifiye edilmesinin adil olmayacağını belirtti.

White, “Bir yıldan uzun bir süre diskalifiye edilmesinin sebebi açıklanamaz. Haksızlık olur. Khabib ile Conor’un ekibi arasındaki arbede yaklaşık 40 saniye kadar sürdü ve kimse zarar görmedi. Komisyonun bunu da göz önünde bulundurması gerekir. En kötü senaryo bir yıldan daha az bir süre diskalifiye edilmesi yönünde olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Nurmagomedov’un avukatları, sporcunun 10 Aralık tarihine kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne uçamayacağını, şu anda yurt dışında bulunduğunu ve bu nedenle komisyonun değerlendirmeyi bir sonraki toplantıya ertelemeleri yönünde talepte bulundu.