Dağıstan’da Maşuk-2012 gençlik forumuna katılacak projeler seçildi

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Dağıstan’ın İzberbaş şehrinde sanat, müzik, tarih ve edebiyat alanında yapılan bölgelerarası gençlik eğitim forumu Diyalog-M’de 150 proje uzman komisyonu tarafından onay aldı. Kazanan projeler Maşuk 2012 forumuna katılacak.

Dağıstan Cumhuriyeti Gençlik Komitesi Başkanı Gamid Gitinov “150 proje ilk değerlendirmeden geçti, proje sahiplerinin eksiklerini tamamlayıp Kuzey Kafkasya Gençlik Forumu Maşuk-2012’ye hazır olmaları için iki haftaları var. En iyi proje sahipleri fikirlerini gerçekleştirmek için finansal destek alacak” açıklamasında bulundu.

 

Rusya Sivil Meclisi üyesi, Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Gençlik Entelektüel-Sanat Birliği projeleri başkanı Azamat Tlisov, proje çalışmalarının güncellik, sonuca ulaşabilirlik, ne kadar çok kişiye hitap ettiği ve kalite kriterlerine göre değerlendirildiğini açıkladı.

 

Azamat Tlisov’un ifadesine göre, Maşuk 2012’de 100 milyon ruble desteğin verileceği 868 proje seçilecek ve bu projelerin hayata geçirilmesi konusu da ciddi şekilde takip edilecek.

 

Maşuk forumu ilk defa 2010’da Petigorsk’ta yapıldı, Abhazya ve Güney Osetya ile Kuzey Kafkasya Federal Bölgenin yedi cumhuriyetinden 2000 genç katıldı. Sekiz alanda en iyi 50 proje seçildi ve devlet desteği aldı. Maşuk 2011’de ise 660 proje yer aldı. KU/ÖZ/YA