Abhazya’da 32 geri dönüşçü liseden mezun oldu

Sohum okulları mezunlarından 32’si geri dönüşçü

Abhazya’nın başkenti Sohum’daki bu yılki lise mezunlarının 32’si Türkiye, Suriye ve Karaçay-Çerkes’den Abhazya’ya gelen geri dönüşçülerden.

 

Abhazya okullarında 2013-2014 eğitim yılı sona erdi. Bu yılın lise mezunlarının 32’sini Abhazya’da yaşamak için Türkiye, Suriye ve Karaçay-Çerkes’den gelen ailelerin çocukları oluşturuyor.

 

27 Mayısta Geri Dönüşçüler Devlet Komitesinde, geri dönüşçü mezunlar ve okullarının müdürlerinin katılımı ile bir görüşme yapıldı. Görüşmeye aileler, Sohum eğitim idaresi başkanı Astand Tarkil ve Geri Dönüşçüler Devlet Komitesi çalışanları da katıldı.

 

Devlet Geri Dönüşçüler Komitesi Başkanı Hrips Copua okulunu bitiren mezunları tebrik etti ve gençlerin eğitiminde destek olan öğretmenlerine de teşekkürlerini iletti.

 

Copua “ Sizleri bu salonda görmekten çok mutluyum. Bugün geri dönüşçü mezunlarımız için buradayız. Bunlar 32 kişiler, rakam belki çok büyük değil ama, Abhazya için küçük bir rakam değil. Eğer her yıl 40 kadar kişi mezun edersek bu bizim için büyük bir başarı olacak. Hepinize başarılar ve mutluluklar diliyorum. Vatanınız Abhazya’ya layık vatandaşlar olun” dedi.

 

Sohum eğitim idaresi başkanı Astand Tarkil de ailelerin ve öğretmenlerin mezun olan gençlerle ilgili gurur duymaları gerektiğini ifade etti ve mezunlara bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi.

 

Okul müdürleri de Devlet Geri Dönüş Komitesi başkanına desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti ve mezunlara da hedeflerine ulaşmaları dileklerinde bulundu.

 

Görüşmenin sonunda mezunlar ve okullarının müdürlerine hatıra hediyeler verildi.

 

Apsnypress.info,AjansKafkas