Rusya Federasyon Konseyi’nde Adıgey Günleri

25-27 Nisan’da, Rusya Federasyon Konseyi’nde Adıgey Günleri düzenlenecek. Düzenlenecek etkinliklere Adıgey Başkanı Aslan Thakuşinov ve Adıgey Parlamento Başkanı Vladiir Narojnıi katılacak. Adıgey heyetinde ülke Başbakanı Murat Kumpilov, bakanlar ve milletvekilleri yer alacak.

Adıgey başkanlığından yapılan açıklamada, “Adıgey Cumhuriyeti Günleri resmi açılışı 27 Nisan’da gerçekleştirilecek. O gün için RF Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko’nun Adıgey Başkanı Aslan Thakuşinov, Adıgey Parlamento Başkanı Vladimir Narojnıi, Adıgey’den Federasyon Konseyi üyeleri Murat Hapsirokov ve Vyaçeslav Şverikas ile görüşmesi planlandı” ifadelerine yer verildi.

Adigey günleri çerçevesinde, Adıgey’in sosyo-ekonomik gelişimi konulu bir toplantı yapılacak. Parlamenterler, Adıgey’in başarılarını Fedarasyon Konseyi’nde organize edilecek sergide görebilecekler.

Adigea Today’in verdiği bilgilere göre, Adıgey Başkanı Aslan Thakuşinov, “Federasyon Konseyi’nde ilk defa Adigey Günleri programı yapılacak. Bu, sadece sorunlarımızı senatörlerle doğrudan konuşma şansı demek değil, aynı zamanda, Adıgey’in barışsever ve verimli bir bölge olduğunu açıklamak için bir fırsattır. Maalesef herkes Adıgey hakkında tam bir bilgiye sahip değil. Bizler, Adıgey’in gelişim imkanlarını anlatacağız. Buna paralel olarak düzenlenecek fuarda Adıgey peyniri, eti, elmaları yer alacak. Adıgey’in meşhur olduğu başka ürünler ve hizmetler de fuar çerçevesinde sunulacak” dedi.