Münih Çerkeslerinden Suriyeli Çerkeslere yardım

Münih Çerkesleri Kurban Bayramında Adıgey’deki Suriyeli mültecilere yardım etti.

Münih Çerkes Derneği, Adıgey’de bir yardım kampanyası düzenledi. Dernek üyeleri, Adıgey, Tahtamukay bölgesi Afipsips köyündeki 28 Suriyeli Çerkes aileye para yardımında bulunuldu.

Krasnodar Kray Adıge Khase Başkanı Asker Soht, Natpres’e yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı dolayısıyla Münih’teki Çerkes Derneği tarafından Adıgey, Panahes’teki Suriyeli yurttaşlarımız için yürütülen yardım kampanyasını duyurmaktan ötürü memnunuz” dedi.

Soht’un ifadesine göre, yardım kampanyasına 14 kişi katıldı. Kampanyayı Kosovalı Adıgelerden olan Adam Kavkaz (Tuguz) organize etti.

Soht, “Nerede yaşarlarsa yaşasınlar, dünyanın hangi köşesinde olurlarsa olsunlar yurttaşlarımız her zaman vatandaşlarını hatırlıyor ve problemlerine çözüm getirmeye çalışıyorlar. Dedelerinin topraklarına dönen ve toplumumuza katılanların problemlerine kayıtsız değiller” dedi.

Yardım kampanyasına katılanların isimleri şöyle: Mohamed Еišeref, Adam Kavkazi, Ahmet Aš, Ahmed Guztaš, Omer Erkan, Ali Kavkazi, Ersan Guztaš, André, Nexhat Kavkazi, Cazim, Schefik Tammer, Bujar Petrit ve Mustafa Daut.