Magas’a yeni uçak seferleri

UTair, Magas’da yeni seferlere başlayacak

İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov ve UTair Genel Müdürü Andrey Martirosov, İnguşetya’nın başkenti Magas’dan yeni uçak seferlerine başlanılması hakkında bir toplantı yaptı.

Görüşme Moskova’da, İnguşetya özel temsilciliğinde gerçekleşti. Rusya hava taşımacılığının en büyük isimlerinden biri olan UTair’in başkanı, kısa bir süre önce başlanılan Magas-St. Petersburg seferinin oğun ilgi gördüğünü belirtti. Şirketin yakın gelecekteki planları arasında Magas-Tümen seferine başlamak bulunuyor.

Toplantıda, Magas S. Oskanov havaalanının, daha fazla uçak kabul edebilecek bir hale getirilmesi konusu da ele alındı. İnguşetya lideri, İnguşetya hava limanının hizmet açısından Kafkasya’daki ikinci havaalanı olduğunu söyledi.

Vesti Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, İnguşetya’ya gelen yabanı yatırımcıların Magas’a ulaşması için önce Moskova’ya, daha sonra Beslan veya Caharkale’ye uçmaları gerekiyor. Bu da sıkıntı oluşturuyor. Magas havaalanının uluslararası statü alması, bölgeye geniş imkanlar açacak. Sosyo-ekonomik durumu iyileştirerek turist artışına sebep olacak.

İnguşetya Başkanı Yevkurov, “Magas havaalanına uluslararası statü verilmesi, örneğin İnguşetya’dan Kazakistan’a, Türkiye’ye direkt seferler yapılmasına imkan verecek. Bu seferler hiç şüphesiz ülke vatandaşlarınca da büyük rağbet görecek” dedi.