Kuzey Osetya İçişleri Bakanı’ndan ekstremizme karşı ortak mücade çağrısı

Kuzey Osetya İçişleri Bakanı, Din İdaresi temsilcileri ile bir toplantı yaptı.

İçişleri Bakanı Mikhail Skokov, ülke Müslümanlarını terörizm ve ekstremizme karşı ortak mücadeleye çağırdı.

Skokov, polisin ülke vatandaşlarına ve problemlerine karşı duyarlı bir şekilde davranması gerektiğini söyledi. Ayrıca, yolsuzlukla ve polisin uygunsuz davranışlarıyla ilgili yapılan şikayetlerin dikkatlice ele alınması gerektiğini söyledi.

İçişleri Başkanlığı çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırmak istediğini söyleyen Mikhail Skokov, “Biz, insanlar için çalışıyoruz. Onlar da bizim çalışmalarımızı görmeliler. Halk, polisleri suçlular ve teröristlere karşı koruyucu bir güç olarak görmeli. İşte bizler bugün bunun için toplandık. Kuzey Osetya halkının refahı için ortak çalışmalarımızı belirlemek için toplandık” dedi.

Kuzey Osetya İçişleri bakanı, Suriye’de teröristlerin yanında Kuzey Osetyalıların da savaştığını, ölenler olduğunu açıkladı.

Skokov, “Bizim, ortak bir şekilde çalışarak, ekstremist İslamcıların gençlerimizi kandırmasının önüne geçmemiz gerekiyor” dedi.

Kavpolit’in verdiği bilgilere göre, Kuzey Osetya Müftüsü Hacımurat Gatsalov da, Skokov’a, Din İdaresi’nin Kuzey Osetya’da ekstremizme karşı yürütülen mücadeleye destek verdiğinin teminatını verdi.