Kenhili Ramazan Calaldinov Kadirov’dan özür diledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, köylerinin kötü durumu ve yolsuzluktan dolayı şikayette bulunan Çeçenya’nın Şaroy bölgesi Kenhi köyü sakinlerinden Ramazan Calaldinov, Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkan vekili Ramzan Kadirov’dan özür diledi.

Calaldinov özür mesajında, bu durumda ne yapması gerektiği hususunda din adamı Hasmagomed Abubakarov’a danıştığını söyledi.

Calaldinov mesajında, “Tüm halktan özür diliyorum, çok utanıyorum. Benim gibi insanlardan hata yapmamalarını rica ediyorum. Umuyorum ki, Ramzan (Kadirov) bu videoyu izler. Mahaçkale’de özgürce dolaşıyorum, kimse beni tehdit etmiyor. Şimdi birçokları, tehdit edildiğim için konuştuğumu söyleyecek, ama böyle değil. Beni kimse buna mecbur etmedi, bu mesajı kendi isteğimle yaptım” diyor.

Kadirov ise bu özür videosuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Kadirov yorumunda, “en başından beri bazı dış güçlerin Kenhi sakini Ramazan Calaldinov’u kendi amaçları doğrultusunda kullanmak istediğini gördük” İfadelerine yer verdi.

Kavpolit’in verdiği bilgilere göre, Kadirov, Calaldinov’un Kenhi’ye döndüğünü belirtti ve “Ona da diğer köylüler gibi gereken yardım ve destek yapılacak. Bir kez daha tekrarlıyorum, o bizim insanımız, cumhuriyetimizin vatandaşı. Hiç kimse, hiç bir zaman ona Çeçenya’da göreceği hizmet kadar bir hizmet veremez” dedi.