Dağıstanlı sporcular Antalya’ya geliyor

Dağıstanlı sporcular Antalya’da mücadele edecek.

Antalya’da yapılacak Dünya Grappling Şampiyonası’na, Rusya takımında yarışmak üzere, Rusya ve Dünya şampiyonu Dağıstanlı sporcular katılacak.

Grappling, oldukça genç bir spor ve Rusya’ya kısa süre önce geldi. Buna rağmen bir kaç yıldır bu sporla ilgilenen Dağıstanlı sporcular, Avrupa ve dünya şampiyonlarında çok iyi dereceler alıyorlar.

Chernovik’in verdiği bilgilere göre, Dünya Grappling Şampiyonası NoGi ve GI dallarında yapılacak. Karşılaşmalar sekiz kategoride olacak. 62 kilogramda Dağıstan DCC kulübü öğrencileri Kurban Gaciyev (NoGi) ve Sovladi Arslanov (GI) kendini gösterecek. Kurban Gaciyev profesyonel bir MMA sporcusu.  66 kiloda Zaynudin Zanukov her iki dalda mücadele edecek ve Moskova bölgesini temsil edecek. 71 kiloda (Gİ) dünya şampiyonu olan Arslan Gaciyev (DCC kulübü) Türkiye’de şampiyonluğunu korumaya çalışacak. Bir başka dünya şampiyonu Magomed Abdulkadırov ise 77 kiloda (NoGi) ikinci kez şampiyon olmaya çalışacak.

84 kiloda (NoGi) Abduljalil Edilov mücadele edecek. Aynı kiloda Hasavyurtlu İslam Dalgatov da Gi dalında mücadele edecek.

92 kiloda, her iki dalda, Dağıstanlı Arsen Şapiyev ve Ruslan Abdulayev yarışacak.

100 kilogramda, Rusya’yı temsilen şu anda dünya şampiyonluğunu elinde tutan Abdullah İsayev temsil edecek.

logo_9