Adgur Luşba: “İtalyan işadamları Abhazya ile ilgileniyor”

Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası Stavropol’de yapılan “Kafkasya: Yatırım Potansiyelini Geliştirme ve Proje Uygulama” isimli konferansa katıldı.

24-26 Haziran’da Stravapol’de yapılan konferansa Abhazya’yı temsilen katılan Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Adgur Luşba konferans ile ilgili Sputnik’e açıklamada bulundu. Konferansa İtalya ve Rusya’dan gelen işadamlarının katıldığını söyleyen Luşba, Abhazya’nın İtalya fahri konsolosu Pierpaolo Lodidjiani’nin daveti üzerine katıldığını söyledi. Abhazya heyetinin konferansa ticari ilişkiler kurmak amacıyla katıldığını söyleyen Luşba, açıklamalarına şöyle devam etti, “Konferansta Abhazya’nın ekonomik potansiyelinin tanıtımını yaptım. İtalyalı işadamları Abhazya’ya azımsanmayacak bir ilgi gösterdi. İtalyalı işadamları potansiyel yatırımcılar ve yatırım yapmak için ülke arıyorlar. Eğer hükümetimiz kabul ederse İtalyalı işadamlarını ülkemizdeki potansiyeli bizzat görmeleri için Abhazya’ya davet edeceğiz”.

“Kafkasya: Yatırım Potansiyelini Geliştirme ve Proje Uygulama” isimli konferans RF Kafkasya İşleri Federal Bakanlığı, İtalya Fahri Konsolosluğu ve Stavropol Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edildi.