Rusya’daki Müslümanlardan Türkiye’ye Ramazan Bayramı mesajı

Rusya Müftüler Konseyi, Rusya’daki Müslümanlar adına Türkiye’nin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Rusya Müftüler Konseyi Başkan Yardımcısı ve Moskova Bölgesi Ruhani İşler İdaresi Başkanı Ruşan Hazrat Abbyasov, kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın kardeşler! Rusya Müftüler Konseyi ve Rusya Federasyonu Müslümanları Ruhani İdaresi Başkanı Şeyh Ravil Gaynutdin ve Rusya’da sayıları milyonlarca olan ümmet adına ve şahsen kendi adıma, Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Bu bayram gününde, yüce Rabbimizden hayırlı işlerimizi ve davranışlarımızı kabul etmesini, bizi ve sevdiklerimizi kötü olan her şeyden korumasını, ülkelerimize barış ve istikrar bahşetmesini diliyorum.

Rusya ve Türkiye Müslümanları birbirine güçlü, zamanın sınadığı kültürel ve dini bağlarla bağlı. Ruhani liderlerimiz, Müftüler Konseyi Başkanı Şeyh Ravil Gaynutdin ve Diyanet İşleri Başkanı Dr. Ali Erbaş’ın desteği sayesinde Rus-Türk Toplumsal Forumu da dahil olmak üzere çeşitli platformlarda yararlı eğitim projeleri hayata geçiriliyor.

Yüce Rabbimizin izniyle Ramazan Bayramı’mızın insanoğlunun yaşadığı tüm talihsizliklerin sonunu belirleyeceğine ve en kısa zamanda olağan yaşam tarzımıza geri döneceğimize inanıyorum.

Sayın dindaşlar, bir kez daha tüm samimiyetimle bayramınızı kutluyorum! Sizlere huzur, hayır ve uyum diliyorum!”

Kaynak: ST